Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić 360 tys. zł kredytu

Data publikacji 08.04.2009

Policjanci zatrzymali cztery osoby, dwie kobiety i dwóch mężczyzn, podejrzane o oszustwa. Sprawcy próbowali wyłudzić kredyt w wysokości blisko 360 tys. zł. Podejrzani przedłożyli sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Zostali zatrzymani podczas podpisywania dokumentów. Za tego typu przestępstwa grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwie kobiety, w wieku 37 i 60 lat oraz dwóch mężczyzn, w wieku 40 i 41 lat, podejrzanych o oszustwa. Jak ustalili policjanci, zatrzymane kobiety - matka i córka, ubiegały się o kredyt o wartości blisko 360 tysięcy złotych. Niezbędne dokumenty dotyczące transakcji podpisały w jednym z jeleniogórskich biur nieruchomości, którego właścicielem jest 41-letni mężczyzna. Aby uzyskać ten kredyt,  kobiety potrzebowały również wkładu własnego w wysokości 35 tysięcy złotych. W związku z tym postanowiły i tę kwotę wyłudzić. Do pomocy przy uzyskaniu kolejnego kredytu namówiły 40-letniego mężczyznę.

Podejrzani zostali zatrzymani w banku, kiedy przyszli podpisać dokumenty związane z przelewem pieniędzy. Policjanci ustalili również, że podejrzani w celu uzyskania kredytu posłużyli się sfałszowanymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach, w które "zaopatrzył" ich właściciel biura nieruchomości. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za tego typu przestępstwa grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony