Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kokaina zabezpieczona

Data publikacji 09.04.2009

Prawie 140 porcji kokainy nie trafi do ewentualnych odbiorców. Narkotyki o czarnorynkowej wartości około 30 tys. złotych zabezpieczyli policjanci CBŚ i kryminalni z Włocławka. Zatrzymanemu w tej sprawie 38-latkowi grozi nawet 8 lat więzienia.

Wczoraj przed godziną 17:00 policjanci CBŚ i kryminalni z Włocławka, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali do kontroli w miejscowości Mikanowo (pow. włocławski) vw passata. 38-letni kierowca samochodu został przeszukany. Dokładnie sprawdzono również samochód, którym jechał. W pewnym momencie mężczyzna odrzucił schowany w bieliźnie mały pakunek. Po sprawdzeniu jego zawartości policjanci dowiedzieli się, dlaczego bydgoszczanin zachował się w ten sposób - okazało się, że pakunek zawierał prawie 140 porcji kokainy o czarnorynkowej wartości około 30 tys. złotych.

Zatrzymany spędził noc w policyjnym areszcie. Zabezpieczone substancje trafiły do laboratorium kryminalistyki. Gdy specjalistyczne badania potwierdzą wyniki wstępnych testów, policjanci będą wnioskować o przedstawienie 38-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków w celu wprowadzenia ich do obrotu. Grozi za to kara do 8 lat. Będą wnioskować również o tymczasowe aresztowanie bydgoszczanina. Śledczy sprawdzają, skąd pochodziły narkotyki i do kogo miały trafić.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)
 

Powrót na górę strony