Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ uderzyło w grupę "Majka"

Data publikacji 09.04.2009

Zatrzymano 3 osoby i zabezpieczono 12 tys. zł pochodzących z transakcji narkotykowych – to efekt uderzenia Centralnego Biura Śledczego w handlarzy narkotyków powiązanych z grupą "Majka". Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że szajka działała na terenie województwa mazowieckiego i wprowadziła do obrotu kilkadziesiąt kilogramów środków odurzających.

To była precyzyjnie przygotowana realizacja. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego już wcześniej rozpracowali tak zwaną grupę „Majka”, która miała na koncie obrót narkotykami i wyłudzenia kredytów bankowych. W samym wątku "kredytowym" policjanci zatrzymali 64 osoby, którym przedstawili już 244 zarzuty. Teraz nadszedł moment na cios w osoby powiązane z wątkiem "narkotykowym" tej sprawy.

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy, w tym policjanci z grupy szturmowej CBŚ, zadało dotkliwy cios grupie "Majka" zatrzymując trzech mężczyzn w Warszawie. Zabezpieczono śladowe ilości marihuany i 12 tys. zł, które pochodziły z transakcji narkotykowych.

Dotychczas w tym wątku tej sprawy zatrzymano 9 osób, którym przedstawiono 16 zarzutów, zastosowano 3 tymczasowe aresztowania, 4 dozory Policji, dokonano zabezpieczenia 500 gramów amfetaminy i 50 gram marihuany.
 

Powrót na górę strony