Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana "dziupla" pod Krotoszynem

Data publikacji 09.04.2009

Policjanci z Krotoszyna odnieśli kolejny sukces w walce z przestępczością samochodową. Zlikwidowali "dziuplę" samochodową w jednej z wsi pod Krotoszynem. Zatrzymano mężczyznę, który może mieć związek z przechowywaniem i demontażem pojazdów. Policjanci nie wykluczają także kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej już od dłuższego czasu pracowali nad ustaleniem miejsc przechowywania i demontażu skradzionych samochodów. Na ślad natrafili w jednej z wsi pod Krotoszynem. Precyzyjnie przygotowali akcę policyjną.

Kilka dni temu kryminalni weszli na teren wytypowanej posesji. Okazało się, iż w budynkach gospodarczych "rozwija" się nielegalny samochodowy biznes. Policjanci odnaleźli dwa auta częściowo już zdemontowane  oraz duże ilości elementów i części pojazdów różnych marek. Trafią one pod lupę biegłych z zakresu mechanoskopii. Orientacyjna wartość mienia przekracza 100 tys. zł.

Zatrzymano mieszkańca Krotoszyna, który może mieć związek z przechowywaniem i demontażem pojazdów. Postępowanie ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się dalszych zatrzymań.

(źródło: KWP  Poznaniu)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.13 MB)

Powrót na górę strony