Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź: Zatrzymania członków narkotykowej grupy przestępczej

Cztery osoby zatrzymane - to efekt trwających od rana policyjnych działań wymierzonych przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. W ręce funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wpadły cztery kolejne osoby, w tym dwie kobiety w wieku 45 i 22 lat.Do pierwszych zatrzymań doszło 19 października. Wówczas do aresztu trafiło sześciu mężczyzn stanowiących trzon grupy. Wszyscy zatrzymani to hurtownicy. Przestępcy zajmowali się wytwarzaniem i wprowadzaniem na rynek dużych ilości narkotyków. Podczas przeszukania w mieszkaniach w Łodzi i Kamieńsku zabezpieczono zapiski potwierdzające ich przestępczą działalność, amfetaminę oraz wiatrówkę przerobioną na broń ostrą.

Na poczet grożących im kar a w grę wchodzi nawet 15 lat pozbawienia wolności zabezpieczono trzy samochody należące do podejrzanych, w tym dwa fordy i peugeota.

Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy. Postępowanie prowadzone przez Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KWP nadzoruje Prokuratura Apelacyjna w Łodzi.
Powrót na górę strony