Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na bank w rękach Policji

Data publikacji 09.04.2009

Mężczyzna, który klika dni temu napadł na bank przy ul. Hanki Czaki, został zatrzymany przez policjantów z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Do ujęcia Damiana Ż. doszło na warszawskim Śródmieściu. W mieszkaniu, które wynajmował 30-latek, policjanci znaleźli atrapę broni i gotówkę.

Szczegółowe informacje o sprawcy napadu na bank przy ul. Hanki Czaki pozwoliły policjantom z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP na szybkie zatrzymanie mężczyzny. 30-letni Damian Ż. został ujęty dziś około 10.30 w mieszkaniu na warszawskim Śródmieściu. W trakcie przeszukania pokoju, który wynajmował pochodzący z Kutna 30-latek, policjanci znaleźli atrapę broni i część pieniędzy zrabowanych z banku. Jak ustalili policjanci, resztę pieniędzy mężczyzna najprawdopodobniej wcześniej rozlokował w bankach. Funkcjonariusze zabezpieczyli też citroena, należącego do Damiana Ż.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna mógł mieć związek z innymi napadami, do jakich wcześniej dochodziło w Warszawie. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony