Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Kolarz" odpowie za zabójstwo w Ostrowi Mazowieckiej

Data publikacji 10.04.2009

Finalne zatrzymane podejrzanego o zabójstwo podczas bójki kilkudziesięciu osób w Ostrowi Mazowieckiej. 24-letni Tomasz R., ps. Kolarz, podejrzewany o dwukrotne usiłowanie zabójstwa, wpadł w ręce policjantów Centralnego Biura Śledczego. Kolarzowi przedstawiono zarzuty zabójstwa z użyciem broni palnej, dwukrotnego usiłowania zabójstwa, pobicia i posiadania broni bez zezwolenia.

Zatrzymanie "Kolarza" przybliża wymiar sprawiedliwości do ostatecznego rozwiązania sprawy bójki lokalnych grup przestępczych, do której doszło 8 sierpnia 2008 roku w Ostrowi Mazowieckiej.

Wtedy to około 60 mężczyzn biło się przed jedną z restauracji. Na miejsce natychmiast skierowano 20 funkcjonariuszy. Policjanci bezpośrednio po zajściu zatrzymali 12 najbardziej agresywnych mężczyzn. W ciągu kilku godzin ustalono dane kolejnych 3 uczestników bijatyki. Mężczyźni zostali zatrzymani. Do akcji włączyli się policjanci CBŚ, którzy pomagali kolegom z Ostrowi i Radomia. Kolejnych trzech mężczyzn zatrzymano w ciągu następnych kilkunastu godzin. Policjanci na miejscu zabezpieczyli też 5 samochodów z rejestracjami województwa podlaskiego. Już wiedzieli, że część osób biorących udział w tej bójce przyjechało z Białegostoku i okolicznych miejscowości na Podlasiu. Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej aresztował wtedy 14 osób, które brały udział w bójce.

Aresztowani to młodzi ludzie z Białegostoku i okolic oraz z Ostrołęki. Mężczyźni używali podczas bójki niebezpiecznych narzędzi, w tym broni palnej. Wśród zabezpieczonych przedmiotów są m.in. siekiery, kije, deski, kawałki betonu i kamienie. Podczas tej bójki użyto też broni palnej. Jeden mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych ran, a drugi z raną postrzałową brzucha przebywa w szpitalu.

Z ustaleń wynika, że większość spośród biorących udział w tej bijatyce to pseudokibice jednego z klubów piłkarskich z Podlasia.

Na tym jednak nie skończyły się działania policjantów CBŚ. Wczoraj w ich ręce wpadł 24-letni Tomasz R., ps. Kolarz. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, zabójstwa z użyciem broni palnej, dwukrotnego usiłowania zabójstwa i posiadania broni palnej. Grozi mu najwyższy wymiar kary.

Do tej pory w sprawie wstępuje 39 podejrzanych. 34 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Policjanci nie wykluczają jednak dalszych zatrzymań.

Areszty dla uczestników bójki w Ostrowi Maz.

Wiewiór odpowie za zabójstwo w Ostrowi Maz.

 

Powrót na górę strony