Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prowadzili nielegalne praktyki stomatologiczne

Data publikacji 14.04.2009

Policjanci z Kątów Wrocławskich, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o nielegalne praktyki lekarskie z zakresie stomatologii. Za tego typu czyn grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do roku.

Policjanci z Kątów Wrocławskich, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Wałbrzycha, zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, podejrzewanych o nielegalne praktyki stomatologiczne w jednej z miejscowości na terenie gminy Mietków. Mężczyźni nie zgłosili do Dolnośląskiej Izby Lekarskiej wniosku o prawo do wykonywania zawodu lekarza. 41- i 29-latek świadczyli usługi stomatologiczne okolicznym mieszkańcom, przyjeżdżały do nich także osoby z pobliskiej Świdnicy. Za wykonane usługi pobierali wynagrodzenie konkurencyjne z cenami obowiązującymi w Polsce. Funkcjonariusze ustalili, że od marca 2008 roku z ich usług skorzystało w ten sposób kilkudziesięciu klientów. Prowadząc praktyki lekarskie, mężczyźni posługiwali się sprzętem medycznym przywiezionym z Ukrainy.

Za osiąganie korzyści majątkowych ze świadczeń zdrowotnych w zakresie stomatologii, bez wymaganych uprawnień, zatrzymanym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do roku.

(Źródło: KWP Wrocław)

Powrót na górę strony