Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zrzucali na samochody balony z wodą

Data publikacji 14.04.2009

Policjanci z komisariatu autostradowego i komisariatu z Kórnika zatrzymali wczoraj przed południem trzech młodych ludzi, którzy z jednego z wiaduktów nad autostradą zrzucali balony wypełnione wodą na przejeżdżające auta. Pasażerka jednego z samochodów, w który został rzucony balon, została ranna i trafiła do szpitala.

Wczoraj około godziny 11:00 dyżurny otrzymał informację, że z jednego z wiaduktów nad autostradą w Markowicach młode osoby zrzucają balony z wodą na przejeżdżające auta.  Przez ich bezmyślność ucierpiała pasażerka jednego z samochodów, w który został rzucony balon. Ranna kobieta trafiła do szpitala. Natychmiast na miejsce zostały wysłane dwa patrole. Policjanci z komisariatu autostradowego i z komisariatu z Kórnika na miejscu zatrzymali trzech młodych ludzi.

Sprawcy swój chuligański wybryk tłumaczyli śmigusem dyngusem. Jednak konsekwencje swojego zachowania zrozumieli dopiero po zatrzymaniu. Sprawcami okazali się 20-letni Marek K., 17-letni Łukasz K. i 17-letni Bartosz K.Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. Sprawa nieletnich zostanie skierowana do sądu dla nieletnich. Pełnoletniemu sprawcy zostały przedstawione zarzuty spowodowania zagrożenia w ruchu lądowym oraz zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: KWP Poznań)

Powrót na górę strony