Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał strzelać do policjantów

Data publikacji 14.04.2009

Policjanci z komisariatu Policji w Dębnie zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który z wiatrówki strzelił do swojej matki, a następnie chciał strzelać do interweniujących policjantów. Zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.

Wczoraj dyżurny z komisariatu Policji w Dębnie około 14:00 otrzymał zgłoszenie, że na ul. Wodnej mężczyzna strzela w mieszkaniu do matki z pistoletu. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że Waldemar P.postrzelił swoją matkę w rękę.

Policjanci początkowo mieli problem z wejściem do mieszkania, gdyż mężczyzna leżąc na tapczanie celował w drzwi wejściowe i groził, że będzie strzelał, jeśli funkcjonariusze wejdą do środka. Po kilkunastu minutach policjanci, wykorzystując chwilę nieuwagi agresora, dostali się do mieszkania. Tam obezwładnili 57-latka. Wiatrówkę, którą mężczyzna strzelił do matki oraz groził policjantom, zabezpieczono do materiałów postępowania.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że jego zachowanie spowodowane było długą abstynencją alkoholową. W związku z tym miał, jak to określił, “zwidy”, że ktoś chce na niego napaść.

Dziś 57-latek usłyszał zarzuty związane z wywieraniem wpływu groźbą na czynności policjantów. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: KWP Szczecin)

Powrót na górę strony