Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny piłkarz podejrzany o korupcję

Data publikacji 15.04.2009

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o korupcję w sporcie związaną z ustawianiem wyników spotkań piłkarskich. Sprawą korupcji w polskiej piłce nożnej dolnośląscy policjanci zajmują się od maja 2005 roku.

15 kwietnia 2009 roku w jednej z miejscowości w okolicach Karkowa policjanci z wydziału do walki z korupcją KWP we Wrocławiu zatrzymali 39-letniego byłego zawodnika jednego piłkarskich klubów sportowych z terenu województwa małopolskiego. Mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem o korupcję w sporcie, polegającą na ustawieniu wyników spotkań piłkarskich. Obecnie podejrzany jest przewożony przez policjantów do komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Sprawą korupcji w polskiej piłce nożnej dolnośląscy policjanci zajmują się od maja 2005 roku, kiedy – podczas kontrolowanego przez policjantów wręczenia korzyści majątkowej (100 tys. złotych) – został zatrzymany sędzia piłkarski oraz obserwator PZPN. W czerwcu 2006 roku sprawa nabrała rozpędu. Policjanci zatrzymali jednego z głównych podejrzanych Ryszarda F., ps. Fryzjer. W latach 2006-2007 dolnośląscy policjanci zatrzymali ponad 100 podejrzanych, między innymi I- i II-ligowych sędziów piłkarskich, obserwatorów, działaczy, jak i samych piłkarzy.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony