Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek

Data publikacji 15.04.2009

Kierujący samochodem audi 18-letni Grzegorz G. najechał na czworo pieszych. Pasażer auta zginął, a sześć osób zostało rannych. Sprawca wypadku był nietrzeźwy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie orzeczonego sądowego zakazu grozi mu kara do lat 12 pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem w miejscowości Ruda w gminie Krzywda doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący samochodem audi, jadąc z nadmierną prędkością, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w betonowy miech wodny, a następnie wjechał w grupę dzieci i doprowadził do wywrócenia pojazdu. W samochodzie znajdowało się pięcioro pasażerów. Jeden z nich, 18-letni Łukasz I., w wyniku odniesionych obrażeń zmarł, troje pozostałych pasażerów doznało obrażeń ciała. Rannych zostało także troje pieszych - dzieci w wieku od 12 do 13 lat. Jeden z pasażerów audi oddalił się z miejsca wypadku. Po kilku godzinach mężczyzna sam zgłosił się do dyżurnego łukowskiej komendy. On także trafił do szpitala.

18-letni kierowca został przebadany na zawartość alkoholu, był nietrzeźwy. Badanie wykazało 1,1 promila. Jak ustalili policjanci, ma on także podwójny zakaz kierowania pojazdami.

Grzegorz G. będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu za to kara do lat 12 pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony