Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podrobione środki ochrony roślin

Data publikacji 15.04.2009

Policjanci z Grójca zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop mężczyzny, który próbował wprowadzić do obrotu podrobione środki ochrony roślin. W przechowalni owoców należącej do 20-letniego mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli 10 palet nielegalnego środka o wartości ponad miliona dwustu tysięcy złotych.

Policjanci z grójeckiego zespołu do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z kryminalnymi z komendy powiatowej w Grójcu weszli na jedną z posesji na terenie gminy Pniewy. Funkcjonariusze podejrzewali, na podstawie zebranych informacji, że jej właściciel posiada duże ilości podrobionych środków ochrony roślin. Jak się okazało, ich podejrzenia się sprawdziły. W trakcie przeszukania w przechowalni owoców należącej do 20-letniego mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli 10 palet środków ochrony roślin.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że środki te miały być wprowadzone do obrotu na terenie powiatu grójeckiego. Podrobione produkty posiadają podobne do oryginalnych opakowania, nie posiadają jednak numerów partii produktu i daty produkcji.

Wezwani na miejsce inspektorzy Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin potwierdzili podejrzenia policjantów co do nielegalności towaru. Wartość środków zabezpieczonych w trakcie działań to ponad milion dwieście tysięcy złotych. Właściciel przechowalni owoców po przesłuchaniach został zwolniony do domu, pozostaje jednak w dyspozycji prokuratora.

Policjanci sprawdzają teraz, jak mężczyzna wszedł w posiadanie tak dużych ilości nielegalnego środka oraz czy i ile podrobionej substancji trafiło na rynek. Cała partia zabezpieczonych środków trafiła do specjalistycznych badań.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony