Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny podejrzany w śledztwie dotyczącym handlu kobietami

Data publikacji 17.04.2009

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego prowadzący, wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Gdańsku, śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem kobietami przedstawili zarzuty kolejnemu już podejrzanemu. Robert W. obecnie odbywa karę za inne przestępstwa. Teraz dołączył do grupy 8 wspólników. Sąd Rejonowy w Gdańsku aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Zarzuty, które usłyszał mieszkaniec Elbląga, mogą skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem kobietami, które odpłatnie miały być dostarczane do domów publicznych na terenie Niemiec, od kilku miesięcy prowadzą prokuratorzy z Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku i policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Pierwsze zatrzymania podejrzanych miały miejsce w grudniu 2008 roku. Łącznie do sprawy grupy realizacyjne zatrzymały 8 mężczyzn, w tym 50-letniego Marka K., który miał kierować przestępczym procederem.

Śledczy ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza działała od sierpnia do września 2005 roku i doprowadziła do wywozu czterech kobiet. Pokrzywdzone, zamiast obiecywanej pracy w charakterze np. barmanki, miały trafić do domów publicznych i klubów nocnych na terenie Niemiec.

Do grupy ośmiu podejrzanych dołączył Robert W. 39-latek przebywa obecnie w więzieniu. Przedwczoraj usłyszał zarzuty, a wczoraj Sąd Rejonowy w Gdańsku aresztował go na trzy miesiące.

Mężczyzna, który – jak wykazały czynności w śledztwie – pełnił między innymi rolę kierowcy, może spędzić w zakładzie karnym kolejne 10 lat.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony