Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w katowicki narkobiznes

Data publikacji 17.04.2009

Policjanci z Katowic zatrzymali kolejne osoby podejrzane o sprzedaż co najmniej kilkudziesięciu tysięcy działek narkotyków. Dotychczas policjanci zatrzymali cztery osoby, u których znaleziono blisko 5 kilogramów marihuany. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

W ubiegłą środę w ręce funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością narkotykową komendy miejskiej Policji w Katowicach wpadli dwaj mężczyźni, którzy posiadali przy sobie 100 gramów marihuany. Narkotyki znaleziono w należącym do nich samochodzie. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych zabezpieczono wagę i sprzęt służący do porcjowania narkotyków. Zatrzymani są podejrzewani o wprowadzenie do obrotu co najmniej kilograma marihuany o czarnorynkowej wartości 25 tys. złotych. O ich losie zadecyduje sąd.

Dzień później policjanci działając z funkcjonariuszami Izby Celnej w Katowicach zatrzymali kolejnego mieszkańca miasta podejrzewanego o handel narkotykami. 25-latek będzie odpowiadał za sprzedaż amfetaminy, z której można było wytworzyć blisko 23 tys. działek dilerskich. Narkotyki były warte ponad 55 tys. złotych. Mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

Przy współudziale policjantów CBŚ  i funkcjonariuszy Izby Celnej, do dzisiaj zatrzymano cztery osoby, zabezpieczono 4785 gramów marihuany wartej około 120 tys. złotych, a także zajęto mienie sprawców o wartości ponad 330 tys. złotych.

Sprawy te mają charakter rozwojowy, planowane są dalsze zatrzymania.
 

(źródło: KWP w Katowicach)

Powrót na górę strony