Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany groźny przestępca poszukiwany listami gończymi

Data publikacji 23.04.2009

Wrocławscy policjanci przeprowadzili wczoraj dynamiczną i skuteczną akcję, która zakończyła się zatrzymaniem groźnego przestępcy. Policjanci wspierani przez policyjnych komandosów zatrzymali go na terenie jednej z wrocławskich posesji, gdzie się ukrywał. Mężczyzna był poszukiwany listami gończymi za usiłowanie zabójstwa i napady rabunkowe w tym przestępstwa z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do których doszło na terenie województwa lubuskiego.

Policjanci z wyspecjalizowanej komórki wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, zajmującej się poszukiwaniem szczególnie niebezpiecznych przestępców, zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu głogowskiego. Mężczyzna poszukiwany był od kilku lat listami gończymi za usiłowanie zabójstwa oraz inne przestępstwa z użyciem przemocy i niebezpiecznych narzędzi, m.in. napady rabunkowe, których dopuścił się na terenie województwa lubuskiego. Poszukiwany przez cały czas zmieniał miejsce pobytu.

Policjanci prowadząc poszukiwania ustalili, że przestępca może ukrywać się na terenie Wrocławia. Przeprowadzone działania operacyjne potwierdziły te podejrzenia. Po wcześniejszym, dokładnym rozpoznaniu, wczoraj około godziny 14:00 funkcjonariusze wspierani przez wrocławskich policyjnych komandosów wkroczyli na teren jednej z posesji na terenie miasta. Zabezpieczono teren wokół budynku. W wyniku dynamicznie przeprowadzonej akcji zatrzymano poszukiwanego.

Mężczyzna trafił już do aresztu śledczego.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.68 MB)

Powrót na górę strony