Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o czyny lubieżne na nieletnich i napady

Data publikacji 23.04.2009

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi 17-latkowi podejrzanemu o kilka czynów lubieżnych na nieletnich dziewczynkach i napady rabunkowe na starsze kobiety. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go tymczasowo na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego legnickiej Policji zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego, który obnażał się przed nieletnimi dziewczynkami i proponował im inne czynności seksualne. Przestępstwa z udziałem dzieci miały miejsca na klatkach schodowych i w windach. Policjanci udowodnili mu pięć tego typu przestępstw w Jaworze i Legnicy.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 17-latek jest również sprawcą napadów rabunkowych w rejonie legnickich osiedli mieszkaniowych. Schemat działania młodego człowieka był każdorazowo taki sam - podbiegał do idącej ulicą kobiety, uderzał lub przewracał i kradł torebki z pieniędzmi. 17-latek nie był wcześniej karany.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował go tymczasowo na okres 3 miesięcy. Przedstawiono mu zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec osoby poniżej 15 roku życia oraz zarzut napadów rabunkowych za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają czy zatrzymany nie dopuścił się tego typu przestępstw w innych powiatach województwa dolnośląskiego.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony