Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany kurier narkotykowy

Data publikacji 23.04.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który jako kurier przemycał narkotyki z Holandii do Polski. W jego aucie funkcjonariusze znaleźli 9,5 kilograma marihuany o czarnorynkowej wartości około 300 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali na krajowej ósemce 23–letniego mężczyznę. W busie, którym jechał funkcjonariusze znaleźli 9.5 kilograma marihuany oraz małe ilości kokainy. Według ustaleń policjantów, zatrzymany od pewnego czasu przemycał narkotyki z Holandii do Polski. W kraju sprzedawał je w hurtowych ilościach dilerom. Ci z kolei rozprowadzali je na terenie województwa podlaskiego. Czarnorynkowa wartość marihuany oszacowana została na około 300 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


Dzisiaj prokurator zdecyduje o dalszym losie przemytnika. Pracujący nad sprawą policjanci ustalają źródło pochodzenia narkotyków. Sprawdzają również, kto miał być odbiorcą zabezpieczonej marihuany. Sprawa ma charakter rozwojowy. Nadzorowana jest przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku.

Nagranie audio Mówi mł. asp. Kamil Tomaszczuk z podlaskiej Policji

Pobierz plik Mówi mł. asp. Kamil Tomaszczuk z podlaskiej Policji (format mp3 - rozmiar 756.76 KB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.91 MB)

Powrót na górę strony