Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: "Miłośnik" broni i materiałów wybuchowych zatrzymany

Policjanci z elbląskiego Wydziału Centralnego Biura Śledczego zatrzymali mężczyznę, który w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu przechowywał broń oraz ładunki wybuchowe. Nielegalne przedmioty ukrył w szafie.

Policjanci otrzymali informacje, że Mieczysław K. mieszkaniec Elbląga w wynajmowanym przy ul. 3-go Maja mieszkaniu przechowuje broń oraz materiały wybuchowe. Mężczyzna był w zainteresowaniu Policji w związku z podejrzeniem, że utrzymuje kontakty z członkami grup przestępczych działających na terenie północnej Polski.

Dziś około godziny 12.00 46-letni podejrzewany na jednej z ulic w centrum miasta został zatrzymany. Policjanci przeszukali także mieszkanie. W szafie znaleźli ukryte 3 pistolety, 1 karabin, zapalnik, kilkaset sztuk amunicji, granat, petardy wojskowe oraz trzy ładunki wybuchowe, z których jeden miał podłączony zapalnik, o łącznej wadze 1,5 kg.

Natychmiast ewakuowano około 30 mieszkańców budynku. Na miejsce wezwano policyjnych pirotechników, którzy zabezpieczyli przedmioty i zneutralizują materiał wybuchowy. Prowadzone śledztwo ma wyjaśnić, jak Mieczysław K. wszedł w posiadanie nielegalnych przedmiotów oraz jakie było ich przeznaczenie. Policjanci będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie mieszkańca Elbląga. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony