Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gang "Garbatego" rozbity

Data publikacji 24.04.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wraz z prokuratorami Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi zadali pierwsze uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą kierowaną przez 46-letniego Jacka W. ps. Garbaty. Gang zajmował się wymuszeniami rozbójniczymi i handlem narkotykami, kradzieżami aut, oszustwami i wyłudzeniami kredytów na dużą skalę. Zatrzymanych zostało osiem osób, wśród nich 46-letni szef grupy, któremu grozi 10 lat więzienia.

Wczoraj nad ranem niemalże jednocześnie kilkudziesięciu policjantów Centralnego Biura Śledczego realizując zarządzenie prokuratora wkroczyło do 8 domów i mieszkań na terenie Łodzi i powiatu zgierskiego. Wczorajsza akcja to konsekwencja prowadzonego wspólnie z prokuraturą śledztwa w sprawie grupy przestępczej działającej od kilku lat na terenie centralnej Polski. We wczesnych godzinach rannych zatrzymanych zostało osiem osób, w tym dwie kobiety w wieku 40 i 45 lat oraz sześciu mężczyzn w wieku od 29 do 48 lat. Wszystkim zarzuca się udział w zorganizowanej przestępczej grupie zajmującej się zarówno przestępstwami kryminalnymi, narkotykowymi jak i gospodarczymi.

Na poczet grożących zatrzymanym kar zabezpieczono 5 samochodów, w tym dwa bmw, audi, jaguara i saaba o łącznej wartości ponad 100.000 złotych. Podczas przeszukania znaleziono także sfałszowane pieczątki wykorzystywane najprawdopodobniej przy licznych oszustwach a także 352 litry spirytusu bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 28.000 złotych. Uszczuplenia podatku akcyzowego z tego tytułu oszacowano na ponad 16.000 złotych. U zatrzymanego pod Zgierzem 35-latka funkcjonariusze ujawnili dodatkowo nielegalny pobór prądu czym zainteresowano zakład energetyczny.

Sprawa jest rozwojowa. Prokuratura Apelacyjna w Łodzi rozważa możliwość wnioskowania o tymczasowe areszty. Śledczy zapowiadają kolejne zatrzymania.


(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony