Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Diagnozowali bez diagnozy

Data publikacji 24.04.2009

Policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej Policji w Kielcach na jednej z kieleckich stacji kontroli pojazdów zatrzymali trzech diagnostów. Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za fikcyjne badania techniczne samochodów. Wstępnie przedstawiono im 16 zarzutów korupcyjnych.

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem korupcji komendy wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali trzech diagnostów w wieku od 34 do 59 lat, zatrudnionych na jednej z kieleckich stacji kontroli pojazdów. Dwóch z nich zostało zatrzymanych w miejscu pracy, a trzeci w swoim mieszkaniu. Z ustaleń policjantów wynika, że tylko w ciągu jednego dnia w 2008 roku na jednej z kieleckich stacji kontroli pojazdów będąc diagnostami, kilkakrotnie przyjęli korzyść majątkową w wysokości 10 procent wartości przeglądu technicznego, w zamian za naruszenie przez nich obowiązków służbowych poprzez poświadczanie nieprawdy co do przeprowadzonych badań technicznych samochodów. Wstępnie ustalono, że tego dnia samochody przez nich rzekomo skontrolowane najczęściej nie wjeżdżały na teren stacji, a mimo to ich właściciel otrzymywał potwierdzenie o sprawności technicznej swojego auta.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli 5 samochodów o wartości 147 tysięcy złotych, których właścicielami są podejrzewani mężczyźni. Zatrzymanym przedstawiono łącznie 16 zarzutów korupcyjnych, choć z pewnością to nie koniec czynności jakie będą realizowane w tej sprawie.

Zatrzymanym może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Kielcach)

Powrót na górę strony