Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził w samochodzie haszysz

Data publikacji 24.04.2009

Policjanci ze Sławna zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w swoim samochodzie przewoził ponad kilogram haszyszu. Czarnorynkową wartość zabezpieczonego narkotyku ocenia się na ponad 30.000 złotych. Teraz zatrzymanemu Markowi J. może grozić do 8 lat więzienia.

Wczoraj w godzinach popołudniowych sławieńscy policjanci przy ul. Koszalińskiej zatrzymali samochód marki Mercedes. To miała być rutynowa kontrola, jednak kiedy kierujący pojazdem 22-letni Marek J. zaczął się nerwowo zachowywać, funkcjonariusze postanowili dokładnie przeszukać auto.

Na tylnym siedzeniu zobaczyli torbę turystyczną. Po jej sprawdzeniu okazało się, że między sportowymi ubraniami znajduje się reklamówka z zawartością 5 sprasowanych kostek haszyszu. Okazało się, że w sumie mężczyzna przewoził mercedesem 1,1 kilograma tego narkotyku. Środki odurzające zabezpieczono, a 22-latka zatrzymano.

Minioną noc Marek J. spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj trwają czynności z jego udziałem. Policjanci już zapowiadają skierowanie wniosku o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Za posiadanie narkotyków w znacznej ilości Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony