Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali sprzęt ze sklepów internetowych

Data publikacji 24.04.2009

Policjanci z Krakowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyłudzanie sprzętu RTV i AGD z internetowych sklepów. W czasie dwudniowej akcji policjanci odnaleźli ponad 60 telewizorów, komputerów i innego sprzętu o wartości ok. 200 tys. złotych, który mężczyźni ukryli. Policjanci ustalają ilość wyłudzonego towaru i oszukane sklepy.

Przez dwa dni policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej policji w Krakowie finalizowali rozpracowywanie grupy oszustów wyłudzających towary w sklepach internetowych. Najpierw sprawcy przez kilka miesięcy szukali chętnych do kupienia po atrakcyjnych cenach różnego rodzaju sprzętu RTV i AGD. Kiedy już znaleźli wystarczającą ilość klientów, kontaktowali się ze sklepami. Fałszowali potrzebne do zakupu dokumenty, takie jak dowody osobiste i zaświadczenia o zatrudnieniu – a potem zamawiali ten towar pod wskazany przez siebie adres. Tam towar odbierała podstawiona osoba (najczęściej byli to studenci krakowskich uczelni), a po paru godzinach pojawiał się jeden z organizatorów oszustwa, który odbierał towar – dając „ słupowi” za przysługę od 50 – 500 złotych w zależności od wartości przesyłki.

Działalność mężczyzn trwała od około 5 miesięcy. Zorganizowali ją dwaj koledzy ze studiów (jeden nadal studiuje, drugi już nie). Obydwaj ( 24 i 25 lat ) zostali już zatrzymani.

Policjanci ustalają ile sklepów zostało w ten sposób oszukanych i ile towaru zostało wyłudzone. Już teraz wiadomo, że krąg osób podejrzanych będzie większy a ilość wyłudzonego towaru poszkodowani liczą w setkach tysięcy złotych.

(źródło: KWP w Krakowie)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.01 MB)

Powrót na górę strony