Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy i alkohol bez akcyzy

Data publikacji 24.04.2009

Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o posiadanie papierosów i alkoholu bez akcyzy. Policjanci zatrzymali ich na autostradzie w okolicach Kątów Wrocławskich. W trakcie przeszukania samochodu zabezpieczyli 6 600 paczek nielegalnych papierosów oraz kilka butelek z alkoholem. Blisko 6,5 tys. paczek nielegalnych papierosów ujawnili także policjanci z Włodawy. 49-letni mężczyzna przewoził nielegalny towar w samochodzie. Zatrzymanym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj na autostradzie A-4 w okolicach Kątów Wrocławskich funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki BMW. W trakcie interwencji okazało się, że autem poruszają się dwaj mężczyźni w wieku 28 i 39 lat. Podczas kontroli policjanci na tylnym siedzeniu pojazdu oraz w bagażniku ujawnili papierosy oraz butelki z alkoholem bez polskich znaków akcyzowych. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 6 600 paczek papierosów różnych gatunków oraz 10 litrów spirytusu.

Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności w tej sprawie, również te w jaki sposób sprawcy weszli w posiadanie towaru bez akcyzy i jakie straty z tego tytułu mógłby ponieść Skarb Państwa.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz kara grzywny.

(źródło: KWP we Wrocławiu)


Wczoraj policjanci z KPP we Włodawie wspólnie z funkcjonariuszami miejscowej placówki Straży Granicznej prowadzili działania wymierzone przeciwko osobom trudniącym się procederem handlu towarami bezakcyzowymi. W miejscowości Kołacze zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Mercedes Benz. Za kierownicą auta siedział 49-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Jak się okazało funkcjonariusze „mieli nosa”. Mercedes wypełniony był nielegalnym towarem.

Na tylnej kanapie samochodu znajdowały się worki z papierosami różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie zabezpieczono blisko 6 500 paczek papierosów.

Zgodnie z Kodeksem Karno – Skarbowym Andrzejowi S. grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zabezpieczonego mienia. Dalsze czynności prowadzi Placówka Straży Granicznej we Włodawie.

(źródło: KWP w Lublinie)

  • fot. KWP Lublin
  • fot. KWP Lublin
  • fot. KWP Lublin
Powrót na górę strony