Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Suplementy diety w pociągu relacji Kijów –Warszawa

Data publikacji 25.04.2009

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą południowopraskiej komendy zatrzymali obywatelkę Ukrainy, Larysę Z. (lat 57), która w czasie podróży z Kijowa do Warszawy oferowała do sprzedaży suplementy diety i igły do akupunktury. Kobieta wpadła w ręce funkcjonariuszy tuż po wyjściu z pociągu i opuszczeniu dworca. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 15 tys. sztuk kapsułek nie dopuszczonych do obrotu na polskim rynku farmaceutycznym i 990 igieł. Kobiecie grożą 2 lata więzienia.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z przedstawicielami izby celnej przeprowadzili działania wymierzone w handel produktami leczniczymi, które nie posiadają zezwolenia na wprowadzanie do obrotu na rynku polskim.

Policjanci posiadali informacje, że do takiego przestępczego procederu może dochodzić w pociągu jadącym z Kijowa do Warszawy. Operacyjne ustalenia potwierdziły te przypuszczenia. Wszystko wskazywało na to, że kobieta podróżująca pociągiem oferuje do sprzedaży suplementy nie dopuszczone do sprzedaży w Polsce.

Na ulicy Lubelskiej przy dworcu w ręce funkcjonariuszy wpadła 57-letnia obywatelka Ukrainy, Larysa Z. To ona oferowała podróżnym zakup tabletek, a także igieł do akupunktury. Na opakowaniu kapsułek, które posiadała widniały napisy jedynie w języku rosyjskim, nie było żadnej ulotki w języku polskim.

Zabezpieczone przez policjantów produkty lecznicze w ilości 15.080 sztuk tabletek i 990 igieł nie były dopuszczone do wprowadzenia do obrotu na naszym rynku. Kobieta została zatrzymana. Żaden z suplementów diety, ani też żadna z igieł przeznaczonych do akupunktury nie trafią na rynek.

Zatrzymanej 57-letniej Larysie Z. grożą 2 lata więzienia.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony