Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie doszło do tragedii

Data publikacji 25.04.2009

Szybka reakcja internauty, władz jednej ze szczecińskich uczelni oraz policjantów pozwoliła na zapobiegnięcie nieszczęściu. Ustalono młodą kobietę, która w sieci sygnalizowała zamiar targnięcia się na własne życie.

Przedwczoraj przed południem policjanci z Pogodna zostali powiadomieni przez dziekana jednej ze szczecińskich uczelni o tym, że jedna ze studentek chce popełnić samobójstwo. Z jej relacji wynikało, że otrzymała wiadomość od mężczyzny z Zielonej Góry, który na jednym z internetowych bogów przeczytał, że studentka chce odebrać sobie życie. Podał przy tym adres strony internetowej. Zaniepokojona pani dziekan niezwłocznie powiadomiła o tym dyżurnego komisariatu Szczecin- Pogodno. Policjanci natychmiast podjedli działania zmierzające do ustalenia tożsamości kobiety. Aby to zrobić chcieli uzyskać dane z figurującego w internecie bloga. Jak się jednak okazało jego cześć była już nieczytelna i nie można było odczytać informacji dotyczących danych kobiety.

Policjanci z pogodna zwrócili się o pomoc do kolegi z komendy wojewódzkiej policji w Szczecinie, który zajmuje się przestępczością internetową. Jego wiedza i umiejętności pozwoliły na uzyskanie danych osoby, która była autorem bloga. Mając dane osobowe funkcjonariusze z pogodna bez trudu ustalili adres kobiety. Skontaktowali się z nią i zorganizowali spotkanie w dziekanacie uczelni z panią dziekan. Tam w trakcie rozmowy okazało się, że kobieta nie radzi sobie z sytuacją osobistą od jakiegoś czasu, była roztrzęsiona i po dłuższej rozmowie z policjantami i panią dziekan przyznała się, że chce popełnić samobójstwo..

Studentka została przewieziona do szpitala. Dzięki szybkim i skoordynowanym działaniom policjantów jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Powrót na górę strony