Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani nastoleni włamywacze

Data publikacji 25.04.2009

Policjanci z Posterunku Policji w Chociwlu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzewanych o włamanie do pomieszczenia gospodarczego. Ich łupem padły elektronarzędzia warte prawie 400 złotych. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, 24.04.2009 roku policjanci z Posterunku Policji w Chociwlu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy na początku tego tygodnia włamali się do pomieszczenia gospodarczego w jednej z miejscowości tej gminy.

Czynności operacyjne podjęte przez policjantów z posterunku w Chociwlu, doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawców włamania. Młodzi przestępcy zaskoczeni byli wizytą policjantów w swoich domach. W wyniku przeprowadzonych przeszukań policjanci znaleźli u nich elektronarzędzia pochodzące z tego włamania.

Włamywacze to dwaj 17-latkowie, mieszkańcy jednej z miejscowości gminy Chociwel. Zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim.

Tego samego dnia przedstawiono im zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyźni przyznali się do jego popełnienia. Odzyskane przez policjantów elektronarzędzia zostały przekazane ich prawowitemu właścicielowi. Za kradzież z włamaniem 17-latkom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W trakcie pracy nad ta sprawą chociwelscy mundurowi ustalili, że ci sami 17-latkowie ukradli siatkę ogrodzeniową ściągając prawie 20 metrowy jej odcinek ze słupków ogrodzeniowych. Popełnili również inne kradzieże w sąsiednich miejscowościach tej samej gminy.

Policjanci pracujący nad sprawą sprawdzają czy 17-latkowie nie mają innych przestępstw na swoim koncie.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony