Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Porywacze w rękach policji

Data publikacji 25.04.2009

Odnaleziona uprowadzona młoda kobieta oraz sześć osób zatrzymanych, podejrzewanych o zorganizowanie porwania i dokonanie przestępstwa - to efekt działań, przeprowadzonych przez policjantów wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej policji we Wrocławiu. Pokrzywdzona, cała i zdrowa została odnaleziona już po kilku godzinach od porwania. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu współpracując z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Nysie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21 - 28 lat. Są oni podejrzewani o uprowadzenie młodej 20 - letniej kobiety.

Do zatrzymania doszło na terenie Nysy. Policjanci wieczorem wkroczyli do akcji w jednym z tamtejszych lokali rozrywkowych, gdzie zatrzymali trzy osoby. Jak się okazało były one wcześniej notowane za rozboje, w tym z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Wcześniej w tej sprawie w ręce stróżów prawa wpadły trzy inne osoby, podejrzewane o zorganizowanie porwania. Zatrzymani to członkowie rodziny i znajomy. Sprawcy zostali wynajęci przez zleceniodawców. Policjanci odnaleźli również samochód, zaparkowany na jednej z ulic Nysy, który posłużył napastnikom do popełnienia przestępstwa.

Do porwania doszło 24 kwietnia br. około 7.00 na jednym z osiedli dzielnicy Wrocław - Fabryczna. Trzech mężczyzn, ubranych w koszulki z napisem "policja" na plecach, grożąc przedmiotem przypominającym broń palną, wtargnęło do jednego z tamtejszych domów, skąd siłą wyprowadziło pokrzywdzoną, ubraną jedynie w pidżamę, a następnie razem z nią odjechało w nieznanym kierunku.

Komendant wojewódzki Policji we Wrocławiu podjął niezwłocznie decyzję o powołaniu specjalnej grupy, która od momentu zgłoszenia przestępstwa pracowała intensywnie nad tą sprawą. Udział w czynnościach brali w głównej mierze funkcjonariusze wydziału kryminalnego wspierani przez policjantów pionów prewencji i dochodzeniowo - śledczego.

W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych już po czterech godzinach od zdarzenia policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, współpracując z funkcjonariuszami innych województw, odnaleźli uprowadzoną kobietę, całą i zdrową na terenie Opolszczyzny.

Dzięki szybkiemu zgłoszeniu porwania, wrocławscy policjanci bardzo szybko mogli przystąpić do działań, w wyniku których już po kilku godzinach ustalono miejsce pobytu pokrzywdzonej, a następnie zatrzymano podejrzewanych o udział w przestępstwie.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj będą doprowadzeni do prokuratury, która będzie wykonywać dalsze czynności w tej sprawie.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony