Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragedia na drodze

Data publikacji 26.04.2009

20-letniego Tomasza S., który po pijanemu wjechał w grupę młodzieży wracającej z dyskoteki, po czym zbiegł z miejsca wypadku, zatrzymali policjanci komendy powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Na miejscu zginęło dwóch 16-latków i ich rówieśniczka. Czwarta osoba z ciężkimi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Tomaszowi S. grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu dyżurnego komendy powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim powiadomiła telefonicznie dzisiejszej nocy kobieta, którą obudził huk. Gdy wyjrzała przez okno zobaczyła, że w pobliżu kościoła w miejscowości Dyniska Stare doszło do wypadku drogowego.


Skierowany natychmiast na miejsce patrol potwierdził ten fakt. Kierujący samochodem osobowym m-ki Opel Vectra wjechał w grupę młodzieży wracającej z dyskoteki. Sprawca zbiegł z miejsca. Pomimo natychmiastowej akcji ratunkowej dla trzech osób było już za późno. W wyniku wypadku na miejscu śmierć ponieśli Mateusz K. l. 16, Monika B. l. 16, Radosław P. l. 16, czwarta osoba, również 16-latka z ciężkimi obrażeniami została przewieziona karetką do Szpitala Miejskiego w Tomaszowie Lub.

Na podstawie zeznań świadków policjanci ustalili dane sprawcy. 20-letni Tomasz S. został zatrzymany w domu.

Po przewiezieniu na komendę w Tomaszowie Lubelskim został przebadany alkomatem- jak się okazało był nietrzeźwy- miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Za doprowadzenie do tak poważnego wypadku 20-latkowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Lublinie)

 

Powrót na górę strony