Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł w klubie nocnym

Data publikacji 27.04.2009

Korzystając ze sfałszowanych kart płatniczych, kupowali waluty obce i drogie artykuły, a korzystając z terminali POS - wypłacali gotówkę. Policjanci z Komendy Stołecznej Policji szacują, że grupa wyłudziła w ten sposób co najmniej 700 tys. złotych. W ręce funkcjonariuszy KSP i KGP wpadł członek zorganizowanej grupy przestępczej – 48-letni obywatel Izraela.

Od kilku miesięcy policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą stołecznej Policji rozpracowują zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wyłudzaniem pieniędzy na podstawie sfałszowanych kart płatniczych, wydanych przez banki zagraniczne. Realizacje transakcji dokonywano na terenie całego kraju. Funkcjonariusze szacują, że grupa wyłudziła w ten sposób co najmniej 700 tys. złotych. Członkowie grupy zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczali na zakup obcych walut i drogie artykuły, korzystając natomiast z terminali POS – zdobywali gotówkę.

Policjanci z Warszawy wpadli na ślad jednego z członków grupy przestępczej – 48-letniego Serge A., obywatela Izraela. Został on zatrzymany w klubie nocnym na Śródmieściu przez policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą, stołecznych wywiadowców i funkcjonariuszy biura kryminalnego KGP.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut posługiwania się sfałszowanymi środkami płatniczymi. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony