Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 2200 porcji narkotyków

Data publikacji 28.04.2009

Wrocławscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, w tym nieletniego, podejrzanych o udział w obrocie środkami odurzającymi. Funkcjonariusze przechwycili ponad 2200 porcji amfetaminy i metamfetaminy o czarnorynkowej wartości blisko 22 tys. złotych. Sprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za udział w obrocie znacznych ilości narkotyków grozić kara nawet do 10 lat.

Wrocławscy policjanci zatrzymali osoby podejrzane o posiadanie narkotyków oraz biorące udział w obrocie środkami odurzającymi. Wśród zatrzymanych osób jest pięciu mieszkańców powiatu ząbkowickiego w wieku od 16 do 23 lat.

Do jednego z zatrzymań doszło na jednej z ulic w centrum Wrocławia. Policjanci oddziału prewencji zatrzymali młodego mężczyznę, który na widok patrolu zaczął się nerwowo zachowywać. W trakcie interwencji okazało się, że jest to 21-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego. Funkcjonariusze znaleźli przy nim reklamówkę. W środku znajdowały się duże ilości narkotyków, łącznie ponad 2200 porcji amfetaminy i metamfetaminy. Jak ocenili policyjni specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 22 tys. złotych.

Pozostałe osoby zatrzymane w tej sprawie to podejrzany o handel narkotykami i osoby kupujące środki odurzające.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy oraz rolę, jaką każda z osób miała w obrocie narkotykami. Wobec 21-letniego mężczyzny zatrzymanego z narkotykami sąd już podjął decyzję o aresztowaniu go na 3 miesiące.

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat, natomiast za obrót znaczną ilością środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Materiały zebrane wobec 16-latka zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie decyzję w tej sprawie.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony