Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwulatek zatruty narkotykami

Data publikacji 28.04.2009

Policjanci z Częstochowy zatrzymali rodziców dwuletniego dziecka, w którego organizmie lekarze stwierdzili obecność amfetaminy. Dziecko w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Stróże prawa znaleźli w mieszkaniu opiekunów dziecka duże ilości narkotyków. Za posiadanie środków odurzających oraz narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia rodzice mogą spędzić w więzieniu nawet 5 lat. Dzisiaj o ich losie zdecyduje sąd.

W minioną sobotę około policjanci z Częstochowy zostali powiadomieni, iż w jednym z częstochowskich szpitali przebywa 2-letni chłopiec. Ze zgłoszenia wynikało, że dziecko zostało zabrane do placówki służby zdrowia z objawami ciężkiego zatrucia amfetaminą.

Policjanci zatrzymali rodziców dziecka, przy których znaleźli około 0,5 grama amfetaminy. Podczas przeszukania mieszkania, w łazience pod umywalką, zabezpieczyli amfetaminę, z której można sporządzić ponad 30 działek dilerskich, oraz 15 tabletek prawdopodobnie o działaniu odurzającym. Użyte testery narkotykowe wykazały w organizmie matki obecność narkotyków.

Opiekunowie dziecka usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Za ten czyn mogą spędzić w więzieniu nawet 5 lat. Dzisiaj o ich losie zadecyduje sąd.

(źródło: KWP w Katowicach)

 

Powrót na górę strony