Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na pocztę i bank

Data publikacji 28.04.2009

Policjanci z Siedlec zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w styczniu i lutym tego roku dokonali dwóch napadów rabunkowych na placówki poczty oraz banku w Siedlcach. Sprawcami okazali się mieszkańcy sąsiednich powiatów. Są to mężczyźni w wieku 28 i 30 lat. Obaj sprawcy zostali aresztowani. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Pełnym sukcesem zakończyło się prowadzone przez siedlecką policję śledztwo w sprawie dwóch napadów rabunkowych, do jakich doszło na początku tego roku na terenie miasta. W styczniu nieznani sprawcy napadli na placówkę pocztową w Siedlcach. W lutym, również w Siedlcach, doszło do kolejnego napadu, tym razem na placówkę jednego z banków. Sprawcy po wejściu do placówki, używając przedmiotu przypominającego broń, terroryzowali obsługę, a następnie kradli pieniądze.

Prowadzący sprawę policjanci wytypowali dwóch podejrzanych. Zgromadzone przez funkcjonariuszy dowody jednoznacznie wskazywały, że to właśnie ci mężczyźni są sprawcami napadów.
Zatrzymani to mieszkańcy powiatów sokołowskiego i garwolińskiego w wieku 30 i 28 lat. W czasie zatrzymania przy jednym z mężczyzn znaleziono rewolwer gazowy, na posiadanie którego nie miał zezwolenia. Zgromadzone w tej sprawie dowody wskazują również, że sprawcy planowali kolejny napad.

Zatrzymani decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Za przestępstwa te grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony