Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne wojenne "pamiątki"

Data publikacji 28.04.2009

Granaty, pociski, "katiusze", amunicję, spłonki, zapalniki zabezpieczyli policjanci z komendy stołecznej Policji podczas dwudniowych działań. Niebezpieczne materiały funkcjonariusze odkopali w podwarszawskich lasach. Znaleziony materiał został przekazany saperom.

Policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw już po raz kolejny przeszukiwali podwarszawskie lasy w poszukiwaniu niebezpiecznych pozostałości z okresu II wojny światowej. Materiały, które dotychczas znaleziono, to materiały szczególnie niebezpieczne dla życia i zdrowia. Pocisk, który był niewypałem lub nie został zdetonowany podczas uderzenia, jest już obarczony wadą. Ponadto pociski i granaty zawierają znaczne ilości bardzo silnych kruszących materiałów wybuchowych, które – mimo 60-letniego zalegania w ziemi – nie tracą swoich właściwości.

W trakcie wczorajszej i dzisiejszej akcji policjanci z komendy stołecznej Policji znaleźli w podwarszawskich lasach 236 ręcznych granatów, 55 pocisków artyleryjskich, 4 „katiusze”, 300 sztuk amunicji strzelniczej, 2500 spłonek i zapalników. Łącznie zabezpieczono ponad 527 kg materiałów niebezpiecznych. Znalezione pociski artyleryjskie i granaty przekazano wojskowym saperom, którzy zdetonowali je na poligonie.

Zwracamy się do wszystkich osób spacerujących po lasach, aby nie zabierały niebezpiecznych przedmiotów. Jeżeli ktokolwiek zauważy podejrzane znalezisko, proszony jest o natychmiastowe powiadomienie Policji.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony