Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda w garażu

Data publikacji 29.04.2009

Ponad 5 tys. paczek papierosów oraz blisko 250 butelek ze spirytusem zabezpieczyli policjanci i celnicy u 19-letniego mieszkańca Radomia. Wartość zabezpieczonego towaru to ponad 70 tys. zł. Najprawdopodobniej nielegalny towar miał trafić na radomskie targowiska.

Policjanci z radomskiego Komisariatu Drugiego wraz z celnikami od pewnego czasu sprawdzali informacje operacyjne dotyczące młodego radomianina, którego podejrzewali o posiadania znacznych ilości papierosów i alkoholu pochodzących z przemytu.

Funkcjonariusze we wtorek rano sprawdzili tę informację. Gdy policjanci podjechali pod wskazany adres, mężczyzna akurat przekładał pudełka z alkoholem i worki z papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej ze swojego seata do garażu. Był kompletnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Policjanci z "dwójki" i celnicy ujawnili ponad 100 tys. sztuk papierosów (5 tys. paczek) oraz 246 plastikowych butelek ze spirytusem. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to ponad 70 tys. zł. Papierosy i alkohol miały najprawdopodobniej trafić na radomskie targowiska.

Mężczyźnie grozi odpowiedzialność karno-skarbowa. Po wykonaniu czynności został zwolniony do domu. Zabezpieczone mienie przekazano do Urzędu Celnego w Radomiu.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony