Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zbrodnia i kara

Data publikacji 29.04.2009

Pół roku po zbrodni policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Są oni podejrzewani o zabójstwo 29-letniej mieszkanki Augustowa. Jej ciało w ubiegłym roku odkrył przechodzień, od tamtej pory policjanci intensywnie pracowali nad sprawą, poszukiwali świadków i weryfikowali różne hipotezy zdarzeń. Zatrzymani trafili dzisiaj do prokuratury.

Wczoraj po południu w Augustowie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 23 lat. Obydwaj podejrzewani są o zabójstwo 29-letniej kobiety. Jej zwłoki w połowie października ubiegłego roku odnalazł przechodzień w rzece Netta. Ślady na ciele wskazywały, że została brutalnie zamordowana.

Od samego początku sprawa była trudna i skomplikowana. Do jej wyjaśnienia komendant wojewódzki Policji w Białymstoku powołał specjalną grupę złożoną z doświadczonych funkcjonariuszy z Augustowa i specjalistów z KWP w Białymstoku. Przez kilka miesięcy policjanci - krok po kroku - weryfikowali i eliminowali różne wersje przebiegu zdarzeń. Sprawdzali wszystkie możliwe tropy i wątki tej kryminalnej zagadki. W poszukiwaniu świadków zdarzenia docierali do bardzo wielu osób. Za pośrednictwem mediów zwracali się w tej sprawie do telewidzów, czytelników i radiosłuchaczy. Sprawa została przedstawiona także w Magazynie Kryminalnym 997. W programie przedstawiono rekonstrukcję zdarzeń. Żmudna, wielomiesięczna praca przyniosła rezultaty.

Szczegółowa analiza dotychczasowych ustaleń i zgromadzonych w sprawie dowodów pozwoliła policjantom na wytypowanie sprawców. Obydwaj wczoraj zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań. Dzisiaj zostali doprowadzeni do nadzorującej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. O dalszym losie obydwu młodych mieszkańców Augustowa zadecyduje sąd.

(źródło: KWP w  Białymstoku)

Powrót na górę strony