Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ kontra fałszerze pieniędzy

Data publikacji 29.04.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali trzy osoby, dwie kobiety i mężczyznę, podejrzewane o wprowadzanie do obrotu podrobionych pieniędzy. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Do tej sprawy zatrzymano już kilkanaście osób, a funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Do zatrzymań doszło na terenie Warszawy i Płocka. W ręce policjantów z Centralnego Biura Śledczego wpadli 24-letnia Paulina B., 37-letnia Joanna K. i 40-letni Tomasz P. Cała trójka jest podejrzewana o wprowadzenie do obrotu podrobionych środków płatniczych.

Te zatrzymania mają związek z prowadzoną przez funkcjonariuszy CBŚ sprawy zlikwidowania ośrodka fałszerskiego pod Płockiem oraz zatrzymaniem w lutym br. 59-letniej Magdaleny N. To właśnie przy niej policjanci znaleźli kilkadziesiąt podrobionych banknotów stuzłotowych.

W dniu dzisiejszym prokuratorzy z prokuratury okręgowej Warszawa Praga zadecydują o skierowaniu wobec trójki zatrzymanych wniosku do sądu o tymczasowe aresztowanie. Paulinie B., Joannie K. i Tomaszowi P. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy a funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Czytaj również: Wpadła żona fałszerza banknotów >>

Powrót na górę strony