Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczna doba – zginęło 3 motocyklistów

Data publikacji 29.04.2009

Czasem nadmierna prędkość, brak wyobraźni, brawura, a czasem błąd kierowcy samochodu są przyczyną wielu tragedii na polskich drogach. Ostatnia doba była jedną z tragiczniejszych – zginęło trzech motocyklistów. Policjanci ruchu drogowego po raz kolejny apelują o rozwagę i bezpieczną jazdę – motocyklisto, kierowco "użyj wyobraźni".

Minionej doby na naszych drogach zginęło 3 motocyklistów. Troska o bezpieczeństwo na drogach i życie motocyklistów to główne cele przyświecające kampanii "Użyj wyobraźni" skierowanej przede wszystkim do motocyklistów. "Pomóż nam ocalić chociaż jedno życie - może to będzie twoje życie" m.in. z takim hasłem twórcy kampanii zwracają się do amatorów jazdy na motocyklach. Trzeba pamiętać, że najczęściej są to ludzie młodzi. Wszystkim zależy, aby motocykliści szanowali swoje życie, ponieważ są oni niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w przypadku zderzenia z samochodem mają niewielkie szanse na przeżycie.

Szkło, kamień, czy jakakolwiek inna przeszkoda na drodze dla jadącego z dużą prędkością motocyklisty może skończyć się wypadkiem. Także kierowcy powinni pamiętać, że każde wymuszenie pierwszeństwa na motocykliście może mieć dla niego tragiczne skutki.

Trzech motocyklistów, wśród nich dwóch młodych ludzi, zginęło na naszych drogach w ciągu ostatniej doby. Nie mieli żadnych szans - ponieśli śmierć na miejscu.

Wieczorem 27 kwietnia br., w województwie zachodniopomorskim w okolicach Goleniowa, jadący motocyklem marki WSK zjechał na pas ruchu wprost pod koła jadącego w tym samym kierunku TIR-a. Kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu.

Tego samego wieczora w województwie podkarpackim w okolicach Mielca, 27-letni mężczyzna jadący motocyklem marki Kawasaki na remontowanym odcinku drogi gwałtownie hamował, przewrócił się i uderzył w jadącą ciężarówkę. Zginął  na miejscu.

28 kwietnia br. z samego rana w Gliwicach 27-letni mężczyzna kierując motocyklem marki Yamaha, przed skrzyżowaniem podczas hamowania, stracił panowanie nad pojazdem. Przewrócił się i uderzył w skręcający samochód. Motocyklista poniósł śmierć na miejscu.

Kampania "Użyj wyobraźni"

Powrót na górę strony