Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyrektor MOPS-u podejrzany o korupcję

Data publikacji 30.04.2009

Dolnośląscy policjanci zatrzymali dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy, który jest podejrzany o korupcję. Mężczyzna został zatrzymany podczas kontrolowanego wręczenia 10 tys. zł łapówki w zamian za pozytywne rozstrzygnięcie jednego z przetargów. Grozi mu kara 10 lat więzienia.

Wczoraj policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, realizując sprawę operacyjną, zatrzymali dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy. 55-letni mężczyzna podejrzany jest o uzależnienie wykonania czynności służbowej od otrzymania korzyści majątkowej. A także o przyjęcie 10 tys. zł łapówki w zamian za obietnicę korzystnego rozstrzygnięcia jednego z przetargów. Podejrzany został zatrzymany przez policjantów podczas kontrolowanego wręczenia korzyści majątkowej z udziałem osoby zainteresowanej takim przetargiem.

Dzisiaj podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Za tego typu przestępstwo korupcyjne grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat dziesięciu.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony