Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o oszustwa internetowe

Data publikacji 30.04.2009

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o oszustwa polegające na sprzedaży fikcyjnego sprzętu RTV i AGD za pośrednictwem sklepów internetowych. Za tego typu czyn grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

28 kwietnia 2009 roku funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP we Wrocławiu zatrzymali 26-latka podejrzanego o oszustwa internetowe. Mężczyzna prowadził sklepy internetowe "nktelectro.pl" i "nowagd.pl", przez które oferował do sprzedaży artykuły gospodarstwa domowego i sprzęt radiowo-telewizyjny. Sprawca inkasował pieniądze od klientów zainteresowanych kupnem, jak się okazało, fikcyjnego sprzętu, nie wywiązując się z umowy i nie zwracając pobranych wpłat. Policjanci podejrzewają, że 26-latek, działając w ten sposób, oszukał blisko 150 osób na łączną kwotę około 250 tys. złotych. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja zwraca się z prośbą do osób, które zostały oszukane w podobnych okolicznościach przez wymienione sklepy internetowe, a które nie zgłosiły jeszcze tego faktu, o kontakt z wydziałem dochodzeniowo-śledczym komisariatu Policji Wrocław Fabryczna (nr tel. 071-340-43-46).

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.25 MB)

Powrót na górę strony