Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili 8 kilogramów amfetaminy

Data publikacji 30.04.2009

Policjanci z Kętrzyna zatrzymali byłych małżonków, którzy w samochodzie przewozili 8 kg amfetaminy. 37-letnia kobieta i jej 40-letni były partner wpadli na policyjnej blokadzie. Oprócz znacznej ilości narkotyków, policjanci zabezpieczyli w aucie osiem telefonów komórkowych oraz ponad 3 kg sody oczyszczonej, która prawdopodobnie miała służyć do tzw. fałszowania amfetaminy. Zatrzymani już stanęli przed obliczem prokuratora i sędziego. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków doszło przedwczoraj około północy. Policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do sklepu, do którego miało dojść niedaleko Biskupca. Funkcjonariusze wiedzieli, jakim autem odjechali sprawcy. Na pobliskich drogach wystawili blokady.

W pewnej chwili patrol zauważył osobowe volvo. Policjanci jechali za samochodem nieoznakowanym radiowozem i kiedy ten zbliżył się do blokady, zatarasowali mu drogę ucieczki.

Siedzący za kierownicą Wiesław S. był kompletnie zaskoczony. Mężczyzna jechał ze swoją byłą żoną. Podczas przeszukania auta na podłodze za siedzeniem kierowcy funkcjonariusze znaleźli torbę, w której były trzy paczki, reklamówkę z ponad 3 kg sody oczyszczonej i osiem telefonów komórkowych. Okazało się, że w kulistych pakunkach ukryte było 8 kg amfetaminy.

37-latka i jej były partner trafili do policyjnego aresztu.

Sprawę z uwagi na ilość zabezpieczonych narkotyków przejęli policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Zatrzymani trafili do prokuratury. Po przesłuchaniach usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków wartości około 200 tysięcy złotych. Wobec obojga zastosowano środki zapobiegawcze. Wiesława S. musi meldować się w komendzie i wpłacić poręczenie majątkowe. Jej były mąż natomiast najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Śledztwo w tej sprawie nadal trwa. Policjanci i prokuratorzy pracują nad ustaleniem źródła pochodzenia amfetaminy oraz tego, gdzie miała trafić. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań i aresztowań.

(źródło: KWP w Olsztynie)

 

Powrót na górę strony