Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca wjechał w policyjną blokadę

Data publikacji 23.05.2009

Dwóch policjantów z ogólnymi potłuczeniami ciała trafiło na szpitalny oddział ratunkowy elbląskiego szpitala po tym, jak w policyjną blokadę wjechał pijany kierowca. 19-letni Sebastian Ć. chciał uniknąć kontroli drogowej i podczas ucieczki osobowa mazda uderzyła w radiowóz blokujący ulicę w centrum Elbląga. Kierujący autem mężczyzna był pijany - miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nastolatek trzeźwieje w policyjnym areszcie. Za swój czyn odpowie przed sądem.

W nocy około godziny 0.15 policjanci patrolujący miasto zauważyli czerwoną, osobową mazdę poruszającą się po targowisku miejskim przy ul. płk Dąbka. Auto nie miało tablic rejestracyjnych. Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli. Jednak kierujący, chcąc uniknąć kontroli drogowej, zaczął uciekać. Wyjechał samochodem na ul. płk Dąbka i z dużą prędkością skierował się w stronę centrum miasta. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. Do pomocy przy zatrzymaniu mazdy ruszyły pozostałe patrole. Na ul. 12 lutego postawiona została policyjna blokada. Kierowca mazdy nie zamierzał się mimo to zatrzymać. Jadąc z nadmierną prędkością, otarł się lewym bokiem o stojące na ulicy policyjne ducato, następnie przodem pojazdu zderzył się ze stojącą nieopodal oznakowaną kią ceed. W obu pojazdach wystrzeliły poduszki powietrzne.

W wyniku zderzenia do szpitala przewieziono dwóch policjantów. Trafił tam także 19-letni kierowca i 18-letni pasażer mazdy. Po udzieleniu pomocy ambulatoryjnej policjanci opuścili szpital.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowcą czerwonej mazdy był 19-letni Sebastian Ć. z Elbląga. Po udzieleniu pomocy ambulatoryjnej opuścił szpital i trafił prosto do policyjnego aresztu. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że miał 1,5 promila.

19-latek już wcześniej znany był elbląskiej policji. Notowano go m.in. za posiadanie narkotyków. Okazało się również, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń samochód, którym poruszali się mężczyźni, nie był zarejestrowany. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

19-latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty, za które odpowie przed sądem.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony