Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 17 członków grupy handlującej narkotykami

Data publikacji 27.05.2009

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 17 osób, związanych z grupą przestępczą handlującą narkotykami na dużą skalę. Jak ustalili policjanci, grupa – działająca na terenie woj. lubelskiego i mazowieckiego – ma na koncie obrót marihuaną, amfetaminą i tabletkami ekstazy. Mężczyźni handlowali także sfałszowanymi dokumentami praw jazdy. Łącznie do tej sprawy zatrzymano 29 osób. Wszystkim podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Do kolejnej już, czwartej, realizacji Centralnego Biura Śledczego w sprawie rozbicia grupy przestępczej handlującej narkotykami doszło w Kraśniku, Janowie Lubelskim i Radomiu. Łącznie do tej sprawy zatrzymano 17 osób w wieku 20-38 lat, w tym jedną kobietę. W działaniach brali udział również policyjni antyterroryści.

Podczas wczorajszej akcji nie obyło się bez dynamicznych zatrzymań. Przed godz. 7.00 rano na ulicach Kraśnika, podczas zatrzymywania samochodu marki Mercedes, kierujący pojazdem mężczyzna staranował policyjny samochód. Na szczęście funkcjonariuszom nic się nie stało. Zarówno kierowca auta, 23-letni mieszkaniec Kraśnika, jak i jego 31-letni pasażer próbowali uciekać. Po chwili znaleźli się jednak w rękach policjantów.

Także wczoraj policjanci na terenie jednej z posesji w Janowie lubelskim ujawnili i zabezpieczyli 30 upraw marihuany. Właściciel nielegalnej plantacji, jeden z członków grupy, przyznał się do handlu sadzonkami. Mężczyzna został zatrzymany.

Śledztwo, które dotyczy obrotu narkotykami na terenie województwa lubelskiego oraz mazowieckiego, prowadzone przez policjantów Centralnego Biura Śledczego pod nadzorem zamojskiej Prokuratury Okręgowej, przynosi nowe ustalenia. Rozbicie tej grupy to jeden z większych ciosów w narkobiznes, jaki miał miejsce na tym terenie. Jak ustalono, grupa rozprowadzała m.in.: marihuanę, amfetaminę oraz tabletki ekstazy. Większość z tych substancji sprowadzana była z Holandii.

W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że grupa korzystała także z innych nielegalnych źródeł dochodu. Mężczyźni, mając ustalonych klientów, za wschodnią granicą kraju załatwiali fałszywe prawa jazdy.

Policjanci w trakcie realizacji zabezpieczyli mienie zatrzymanych w postaci kilku samochodów osobowych na łączną kwotę około 30 tys. złotych oraz sprzęt informatyczny.

Część z zatrzymanych osób została doprowadzona do prokuratury. Mężczyźni usłyszeli zarzuty obrotu narkotykami znacznych ilości. Dzisiaj większość z zatrzymanych zostanie doprowadzona do sądu.

W sumie do tej sprawy, której początek sięga października ubiegłego roku, zatrzymano już 29 osób. Wobec większości zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów, w stosunku do pozostałych – dozory i poręczenia majątkowe. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci zapowiadają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony
Polska Policja