Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu na stację paliw zatrzymani

Data publikacji 27.05.2009

Policjanci z Kostrzyna n/Odrą zatrzymali sprawców napadu na stację paliw, do którego doszło pod koniec grudnia 2008 r. Zatrzymanym przedstawiono zarzut rozboju. Mężczyźni przyznali się do napadu, składając obszerne wyjaśnienia. Sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 27 na 28 grudnia 2008 roku w Kostrzynie doszło do napadu na stację paliw. W zdarzeniu brało udział czterech zamaskowanych sprawców, którzy - grożąc wiatrówką - zmusili obsługę do wydania pieniędzy. Ich łupem padło około 1200 zł. Policja wszczęła śledztwo, które nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Słubicach. Zostało ono umorzone z powodu niewykrycia sprawców.

Policjanci prowadzili jednak w dalszym ciągu pracę operacyjną. Jej wynikiem jest zatrzymanie trzech z czterech sprawców tego napadu. Zatrzymanie czwartego jest już tylko kwestią czasu. Wszyscy są mieszkańcami Kostrzyna n/Odrą.

Zatrzymanym przedstawiono zarzut rozboju. Mężczyźni przyznali się do napadu, składając obszerne wyjaśnienia , w których opisali role, jakie każdy z nich odgrywał w zdarzeniu. Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę, którą posłużyli się mężczyźni w trakcie napadu oraz odzież, w którą ubrani byli ubrani.

Wczoraj złożono do Prokuratury Rejonowej w Słubicach wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Gorzowie Wielkopolskim)

Powrót na górę strony
Polska Policja