Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono ponad 3 kilogramy marihuany

Data publikacji 27.05.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch braci – w ich mieszkaniu zabezpieczono ponad 3 kilogramy marihuany o wartości ponad 70 tys. złotych. W ten sposób funkcjonariusze udaremnili przedostanie się na rynek ponad 3 tys. porcji narkotyku. Mężczyznom grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego od kilku tygodni pracowali nad sprawą rozprowadzania znacznych ilości narkotyków na terenie powiatu bartoszyckiego. Funkcjonariusze obserwowali osoby, które mogły mieć związek z przestępczym procederem. Gdy już zebrali wystarczający materiał dowodowy, przystąpili do realizacji.

W poniedziałek zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie Bezled. Tam zatrzymali 26-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 3 kilogramy marihuany o wartości ponad 70 tys. złotych. W ten sposób funkcjonariusze udaremnili przedostanie się na rynek ponad 3 tys. porcji narkotyku. Jeszcze tego samego dnia na jednej z tamtejszych ulic policjanci zatrzymali drugiego z braci. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

30-letniemu Tomaszowi S. został już przedstawiony zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Policjanci wyjaśniają udział w przestępczym procederze drugiego z braci. Ustalają także, skąd mężczyźni mieli taką ilość marihuany. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci planują kolejne zatrzymania.

Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony
Polska Policja