Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rowerem bezpiecznie do celu i piknik w komisariacie rzecznym

Data publikacji 27.05.2009

Miasteczko rowerowe, policyjny śmigłowiec, quady, radiowozy, motorówki, rowery – to tylko ułamek atrakcji, z jakich będzie można skorzystać 31 maja (niedziela). Z okazji Dnia Dziecka w Warszawie na Polu Mokotowskim i przy komisariacie rzecznym Policji odbędą się policyjne imprezy dla dzieci. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Pierwsza z imprez, organizowana w ramach kampanii "Rowerem bezpiecznie do celu" rozpocznie się w niedzielę o 10.30 przed Pałacem Mostowskich (siedziba Komendy Stołecznej Policji) przy ul. Nowolipie, róg Andersa. Tam zapraszamy rowerzystów, którzy promując bezpieczną jazdę na rowerze zechcą przejechać ulicami Warszawy na Pole Mokotowskie. Wyjazd sprzed KSP ok. 11.00. (trasa przejazdu: Marszałkowską - Plac. Konstytucji, Waryńskiego - Batorego do Pola Mokotowskiego). Wspólnie z nami na swoich rowerach będą jechać m.in. wiceminister infrastruktury Radosław Stępień, zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski, były znakomity polski kolarz - Ryszard Szurkowski, pilot rajdowy - Maciej Wisławski, dziennikarze sportowi - Włodzimierz Szaranowicz i Przemysław Babiarz. Jadąc głównymi ulicami Warszawy, eskortowani przez policyjne motocykle, dotrzemy do Pola Mokotowskiego.

Na Polu Mokotowskim zorganizowano piknik rodzinny. Rozpocznie się on wypuszczeniem, przez dzieci setek balonów do nieba. Na wszystkich zainteresowanych czekać będzie także miasteczko rowerowe, sprzęt policyjny. Dzieci będą mogły zdawać na miejscu egzamin na kartę rowerową. Ci, którzy przyjadą do parku na rowerach, będą mogli je doposażyć w niezbędne elementy odblaskowe rozdawane przez policjantów. Organizatorzy przewidują konkursy z nagrodami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tematyka związana będzie z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Dla tych, których interesuje sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie będą specjalne ekspozycje. Na miejscu oprócz służb policji będzie można zapoznać się ze sprzętem innych formacji. Zakończenie pikniku przewidziane jest na 17.00.

Podczas konferencji prasowej dotyczącej inauguracji akcji "Rowerem Bezpiecznie do celu", która odbędzie się w KSP przed startem rowerowym zostanie przedstawiony regulamin konkursu: "Uczmy się PATrzeć". Poniżej regulamin konkursu do pobrania.

Druga z policyjnych imprez z okazji Dnia Dziecka, pod hasłem "Bezpiecznie nad Wodą" rozpoczyna się o 11.00 przy komisariacie rzecznym w Warszawie przy Wybrzeżu Szczecińskim 6. Tamtejsi policjanci organizują dla dzieci piknik z niezapomnianymi atrakcjami. Dla najmłodszych przewidziane są przejażdżki policyjną motorówką po Porcie Praskim i po Wiśle, przejażdżki quadami brzegiem Wisły, pokazy sprzętu wykorzystywanego w pracy na akwenach wodnych, pokaz tresury psów policyjnych, nauka udzielania pierwszej pomocy, strzelnica sportowa, konkursy taneczne, nauka śpiewu, nad komisariatem pojawi się również policyjny śmigłowiec. Oprócz tego policjanci zorganizują konkursy z nagrodami dla dzieci. Cała impreza trwać będzie do 16.00. Serdecznie zapraszamy.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony
Polska Policja