Wpadł po 6 latach - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł po 6 latach

Data publikacji 28.05.2009

Sprawca pobicia ze skutkiem śmiertelnym, które miało miejsce w grudniu 2003 roku, trafił za kratki. Wystawiony za mężczyzną ENA i starania policjantów z tzw. policyjnego Archiwum X sprawiły, że poszukiwany wpadł w ręce brytyjskiej policji. W maju strona angielska przekazała 29-letniego Władysława U. polskiej policji. Władysław U. otrzymał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym i został tymczasowo aresztowany.

Wracamy do zdarzenia sprzed 6 lat. W grudniu 2003 roku na jednym z warszawskich przystanków autobusowych został pobity ze skutkiem śmiertelnym 31-letni mężczyzna. Policjanci ustalili, że sprawców było dwóch. Jednego zatrzymali kilka dni po zdarzeniu. Drugi, 23-letni wtedy Władysław U., wyjechał do Anglii. Za mężczyzną został wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania (ENA).

Dzięki temu Władysław U. w marcu tego roku został zatrzymany przez policję w Wielkiej Brytanii. W maju strona brytyjska przekazała 29-latka do Wydziału Poszukiwań Międzynarodowych Biura Wywiadu Kryminalnego KGP. Stamtąd trafił do stołecznych policjantów z tzw. policyjnego Archiwum X, którzy zajmują się sprawami dotąd niewyjaśnionymi.

Mężczyźnie został przedstawiony zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja