Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał klientów aukcji internetowych

Data publikacji 28.05.2009

Wystawił około 150 towarów na aukcjach internetowych. Przyjmował zapłatę za wylicytowane przedmioty, nigdy jednak zamówionych ubrań nie wysłał. Podawał fałszywe dane i adresy. Policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP zatrzymali późnym wieczorem 24-letniego Macieja G. podejrzewanego o oszustwa. Prowadzący postępowanie przygotowawcze ustalają teraz, ile osób oszukał internauta.

Do zatrzymania 24-letniego Macieja G. doszło późnym wieczorem. Zabezpieczono w jego mieszkaniu w Warszawie cały sprzęt komputerowy służący mu do przestępczego procederu. Jak wynika z policyjnych ustaleń, mężczyzna na jednym z popularnych portali aukcyjnych od 26 kwietnia do 5 maja wystawił konfekcję damską na 150 aukcjach.

Wszystko wskazuje na to, że dotychczas oszukał ponad 50 użytkowników portalu na kwotę co najmniej 20 tys. zł. Przyjmował zapłatę za wylicytowane rzeczy, nigdy ich jednak nie wysłał do kupujących. Aby utrudnić dochodzenie roszczeń przez klientów, podawał fałszywe dane i nieprawdziwe adresy. Do kontaktów z klientami wykorzystywał skrzynkę e-mailową (również na fałszywe dane) oraz urządzenia elektroniczne utrudniające zidentyfikowanie go jako użytkownika sieci.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja