Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycona przez policjantów heroina nie trafi na ulice

Data publikacji 28.05.2009

Za handel i posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie przed sądem zatrzymany przez policjantów młody mieszkaniec Wrocławia. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli u niego ponad 500 porcji heroiny oraz wagę elektroniczną. Mężczyzna może trafić za kratki nawet na 10 lat.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej we Wrocławiu zatrzymali 18- latka, podejrzewanego o handel środkami odurzającymi. Do zatrzymania doszło na jednej z ulic wrocławskiej dzielnicy Śródmieście.

Funkcjonariusze kontrolując rejon tej dzielnicy, około godziny 20.30 zauważyli w pobliżu jednej z bram wejściowych do budynku mieszkalnego, młodego mężczyznę, który nerwowo się rozglądał. Postanowili sprawdzić powód podejrzanego zachowania. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna miał przy sobie kilka porcji heroiny.

W związku z podejrzeniem, że 18-latek handluje narkotykami, policjanci postanowili sprawdzić jego miejsce zamieszkania. Tam znaleźli znacznie większą ilość tego narkotyku. Heroina ukryta była w korytarzu piwnicznym. Funkcjonariusze zabezpieczyli również wagę elektroniczną oraz pieniądze, pochodzące prawdopodobnie ze sprzedaży środków odurzających.

W wyniku przeprowadzonych działań policjanci przechwycili łącznie ponad 500 porcji heroiny. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi, mężczyzna odpowie przed sądem. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja