Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani ukrywali się przez 3 lata

Data publikacji 28.05.2009

Puławscy kryminalni zatrzymali 29-letniego mężczyznę poszukiwanego czterema listami gończym oraz czterdziestoma siedmioma podstawami ustalenia miejsca pobytu. Konrad J. odpowie za przestępstwa, które popełnił w latach 2006-2009. Z kolei w ręce kryminalnych z KWP w Łodzi zatrzymali 31-latka o ps. Suchy, który od 3 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna, któremu zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej, rozboje i pobicia poszukiwany był dwoma listami gończymi.

Puławscy kryminalni zatrzymali 29-letniego mężczyznę poszukiwanego czterema listami gończymi wydanymi przez organy ścigania w Rybniku, Legionowie i Białymstoku. Jak się okazało Konrad J. poszukiwany był także czterdziestoma siedmioma podstawami ustalenia miejsca pobytu dla celów procesowych. Mężczyzna w latach 2006 - 2009 na terenie całej Polski dopuścił się szeregu przestępstw, głównie oszustw internetowych. Na swoim koncie ma także fałszerstwa dokumentów- zajmował się ich podrabianiem i przerabianiem. Tworząc fałszywe dowody narażał inne osoby na odpowiedzialność karną.

Konrad J. wpadł w ręce kryminalnych, kiedy przyjechał w odwiedziny do swojej rodziny. Na widok policjantów 29-latek rzucił się do ucieczki. Został zatrzymany po krótkim pościgu i przewieziony do zakładu karnego. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Lublinie)

Dzisiaj około 6.00 policyjni poszukiwacze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi dotarli do wytypowanego mieszkania na osiedlu Dąbrowa. Wcześniejsze informacje wskazywały na to, że w wynajmowanym lokum ukrywa się poszukiwany 31-latek. Ponieważ nikt nie otwierał policjanci weszli wyłamując drzwi. Zatrzymano dwóch mężczyzn, ściganego dwoma listami gończymi i jego 57-letniego współlokatora, także bez stałego miejsca zameldowania, poszukiwanego celem ustalenia miejsca pobytu do sprawy zdarzenia drogowego. Obaj byli bardzo zaskoczeni wizytą kryminalnych.

31-latek o ps. Suchy trenował niegdyś boks w warszawskim klubie sportowym. Najwyraźniej nabyte umiejętności spożytkował w przestępczej działalności. Zarzuca mu się udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Na swoim koncie ma pobicia i rozboje na terenie Łodzi. Ofiary terroryzował często nożem kradnąc pieniądze i telefony komórkowe. Wcześniej odbywał już karę pozbawienia wolności. Realizując jeden z wyroków pozostało mu jeszcze ponad dwa lata za kratami. Za kolejne rozboje popełnione w ciągu ostatnich lat ukrywania się grozi mu kilkanaście lat więzienia.

(źródło: KWP w Łodzi)

  • Zatrzymany Konrad J.
  • Zatrzymany 31-latek ps. Suchy
Powrót na górę strony
Polska Policja